ArtKuriozitet

Kush është 17-vjeçari shqiptar që u shpall kampion noti në tre shtete

Dalvin Elezi është shpallur kampion noti në tre shtete: Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni e Veriut. 17-vjeçari nga Durrësi rrëmbeu vendin e parë në garat International Swimming Meeting “Teuta Cup 2021”. Për gazetaren Romina Braho, Dalvin tregoi ndjesitë që ka përjetuar.

“Ka qenë një ndjesi shumë e mirë se kam punuar 3-4 muaj dhe kam sakrifikuar goxha. Kur u shpalla kampion më erdhi mirë se u ndje mirë dhe familja, Ishte një ndjesi shumë e mirë. Nuk e kisha menduar se do të fitoja.“, tregoi ai.

Edhe pse në një moshë kaq të re, Dalvin ka marrë pjesë dhe në Evropianin e notit, ku arriti të thyejë rekordin kombëtar në stafetën 4 x 100. Ndër të tjera ai tregoi dhe ambiciet e tij për t’u bërë pjesë e Lojërave Olimpike. 

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker