Aktualitet

Lajm i fundit/ Ambasada Amerikane jep lajmin e rëndësishëm

Ambasada amerikane në Tiranë ka bërë me dije me anë të një njoftimi se ka nisur programi më i ri për të ndihmuar të rinjtë në komunitetet e shkollave të mesme në zonën e Kukësit të eksplorojnë synimet e tyre të karrierës.

Postimi i ambasadës amerikane

Këndi Amerikan në Kukës dhe Qendra Per Progres Rinor nisën programin e tyre më të ri duke ndihmuar të rinjtë në komunitetet e shkollave të mesme në zonën e Kukësit të eksplorojnë synimet e tyre të karrierës. Nxënësit nga shkollat e mesme në Bardhoc, Shtiqen, dhe Gostil morrën pjesë së bashku me nxënësit nga shkolla e mesme Havzi Nela në Kukës. Zv. Shefja e Marrëdhënieve me Publikun Lucija Straley i nxiti nxënësit të vendosin qëllime ambicioze dhe ti ndjekin ato me vendosmëri. #RiniaUdheheq

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker