Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Digjet kati i dytë i një vile, evakuohen banorët

Fshati Sauk pranë Tiranës është tronditur mëngjesin e sotëm nga flakët që kanë shpërthyer nga kati i dytë i një vile. Policia ka ndërhyrë me shpejtësi për të nxjerrë jashtë familjarë, fatmirësisht pa pasoja.

Zjarri ka shpërthyer rreth orës 6:30 në katin e dytë të banesës së shtetasit I.Ll,  njoftoi Policia dhe ka vetëm dëme materiale. Evakuimi i menjehershëm i banorëve u bë nga sherbimet e Policisë.

Tiranë/Informacion paraprak.

Më datë 17.12.2020, rreth orës 06:30, në Sauk ka rënë zjarr në katin e dytë të banesës së shtetasit I.Ll, ku ka vetëm dëme materiale. U bë evakuimi i menjehershëm i banorëve nga sherbimet e Policisë.

Vijon puna nga grupi hetimor për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe për përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker