Sport

Lajmi fundit : FSHF Zyrtarizon trainerin e ri te kombëtares

Tashmë është zyrtare, braziliani Sivinjo është trajneri i ri i Kombëtares shqiptare. Lajmi është konfirmuar nga vetë FSHF nëpërmjet një njoftimi në faqe zyrtare. 48-vjeçari do të zëvendësojë Edi Rejën, të cilit i mbaroi kontrata në fund të nëntorit.

Për herë të parë në historinë e saj dhe pas disa vitesh e orientuar drejt trajnerëve italianë,  Kombëtarja kuqezi  do të drejtohet nga një trajner brazilian.

NJOFTIMI I FSHF:

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur marrëveshjen me trajnerin Sylvio Mendes Campos Júnior për të marrë drejtimin e ekipit tonë kombëtar.

Silvinjo do të zëvendësojë në këtë detyrë italianin Edoardo Reja, i cili ishte në krye të kuqezinjve për 3 vite e gjysmë duke arritur rezultate të rëndësishme dhe duke rinovuar ndjeshëm skuadrën me element të rinj premtues. Federata Shqiptare e Futbollit e falënderon Edi Rejan për kontributin e tij të çmuar në drejtimin e Kombëtares gjatë këtyre viteve dhe vlerëson maksimalisht përvojën e bashkëpunimin që ka ofruar në rritjen e mëtejshme të Kombëtares shqiptare.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker