Aktualitet

Lëkundje tërmeti në jug të Shqipërisë, magnituda 3.5, epiqendra…

SHQIPËRI– Lëkundje tërmeti në jug të Shqipërisë pas mesnate. Sipas të dhënave të aplikacionit “Earthquake”, tërmeti me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter ka patur si epiqendër jugperëndimin e Gjirokastrës, në 17 kilometra largësi. Deri më tani nuk ka patur raportime për dëme materiale.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker