Aktualitet

Luigi Soreca jep lajmin: Nga 1 korriku hiqet tarifa Roaming në vendet e Ballkanit Perëndimor

Duke nisur nga 1 korriku, do të hiqen të hiqet tarifa Roming, në Ballkanin Perëndimor. Lajmi është bërë i ditur nga Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca, i cili shkruan ‘Twitter’ se për të përdorur telefonatat në vendet e Ballkanit, tarifa do të jetë zero. Soreca thekson se ky projekt financohet nga Bashkimi Evropian.

Postimi i Luigi Sorecës:

Nga 1 korrik 2021 Tarifat Zero Roaming në Ballkanin Perëndimor, përfshirë #Shqipërinë ! #RoamFree ! Duhet të keni vetëm një gjë në mendje: të keni bateri të plotë në telefonin tuaj. Pra # me ngarkesë ! Ky projekt është financuar nga #EU.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker