Aktualitet

Lulzim Basha bën lëvizjen e papritur, zbulohet çfarë do të ndodhë sot në orën 14:00

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të mbledhë sot Kryesinë e partisë.

Mësohet se mbledhja do të mbahet sot në orën 14:00 në selinë e PD.

Kjo mbledhje vjen pas trazirave që janë krijuar ditët e fundit nisur nga vrasja e 25-vjeëarit Klodian Rasha nga efektivi i policisë, pasuar me dorëheqjen e ministrit të Vrendshëm Sandër Lleshaj.

Ndërkohë protestuesit kanë paralajmëruar se do t’i vazhdojnë edhe mbrëmjen e sotme protestat dhe kësaj herë kërkesa është që të jap dorëhqjen kreu i policisë së Shtetit, Ardi Veliu.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker