AktualitetVora News

Mbas insistimit të kryebashkiakut Arbana që të punohet pa pushim, rindërtimi i pallateve vijon intensivisht.

Në një postim në rrjetet sociale kryetari i bashkisë së Shijakut, Elton Arbana ka bërë të ditur se në Shijak punohet dhe të dielën.

Ai ka shprehur: “Pas thirrjes time ndaj Fondit Shqiptar të Zhvillimit që të punohet pa ndërprerje, puna për ndërtimin e pallateve të reja nuk ndalet në asnjë moment.

Po bëjmë maksimumin me mbështetjen e Kryeministrit Rama, për të rikthyer sa më parë familjet e prekura nga tërmeti, që tashmë do të gëzojnë shtëpinë e tyre të re. 

Edhe pak ka mbetur, për të pasur lagje të reja, qytet të mirësistemuar dhe të bukur.” – përfundon postimin e tij z.Arbana.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker