Aktualitet

Merret peng 22-vjeçari në Bulqizë, i riu e mbyll për disa orë në garazh, arrestohet nga policia

BULQIZË– Pëngmarrje në Bulqizë! Një 22-vjeçar është marrë peng nga një 37-vjeçar me inicialet Y.D.. Ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme. Mësohet se 37-vjeçari ka rrëmbyer dhe ka mbajtur peng për disa orë të riun me inicialet V.B., në garazhin e makinës së tij.

Por ngjarja është zbulua shumë shpejt nga Policia e Bulqizës. Efektivët kanë vënë në pranga 37-vjeçarin. Të dyja palët do të merren në pyetje për të zbardhur shkaqet e ngjarjes.

Paraprakisht dyshohet se bëhet fjalë për një konflikt për motive të dobëta mes pengut dhe autorit të ngjarjes, por ende nuk dihet se për çfarë bëhet fjalë konkretisht.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker