Aktualitet

Mesazhi i fortë i Metës: Përmbysje demokratike më 25 prill!

Presidenti Ilir Meta vazhdon të mbajë qëndrime të forta kundër mazhorancës aktuale në vend.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Meta bën thirrje për përmbysje të qeverisë që drejtohet nga kryeministri Rama, ish-aleati i tij i dikurshëm.

“Zgjedhjet duhet të ishin mbajtur me kohë. PËRMBYSJE DEMOKRATIKE më 25 PRILL 2021”, shkruan Meta në Facebook.

Presidenti ka qenë një kundërshtar i flaktë kundër mazhorancës socialiste, duke kërkuar haptazi rrëzimin e qeverisë në zgjedhjet e 25 prillit.

Meta i ka konsideruar vazhdimisht zgjedhjet si një referendum mbarëkombëtar për rivendosjen e rendit kushtetues në Shqipëri.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker