Aktualitet

Meta flet për herë të parë: Doktori është si vera, sa më i vjetër aq më tërheqës e demokrat bëhet

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dhënë një koment pozitiv për Sali Berishën dhe nismën e tij për rikthim në PD. Meta thotë se doktor Berisha sa më i vjetër aq më tërheqës e demokrat bëhet.

Gjithsesi Meta është distancuar nga vendimi i Bashës për Berishën duke theksuar se nuk është detyra e tij si President të merret me këto çështjet dhe as dëshrion.

”Nuk dëshiroj të merrem me çështje të tilla sepse nuk është kjo detyra ime, sigurisht që Berisha nuk mund të rri të them, doktori është si vera, sa më i vjetër aq dhe më tërheqës e demokrat bëhet. ”- tha Meta.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker