Aktualitet

Mot i keq dhe frikë nga stuhia/ Pushuesit largohen nga plazhi i Shëngjinit

Dhjetëra pushues po largohen mesditën e sotme nga Shëngjini, për shkak të motit të keq dhe parashikimit se shirat do të vazhdojnë.


E njëjta situatë paraqitet në Durrës dhe në qytetet e tjera bregdetare, duke “shkatërruar” planet e fundjavës për shumë qytetarë.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 14°C në 24°C, në zonat e ulëta nga 19ºC në 31°C dhe në zonat bregdetare nga 22°C në 32°C.

Era do të fryjë në drejtim Verior-Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë deri në 3 ballë.

Ndërkohë, java do të filolojë me me mot të paqëndrueshëm, që do të thotë shira të dobët dhe ndonjë rebesh i izoluar, por kthjellimet do të jenë të shumta. MeteoAlb parashikon rritje të temperaturave në mesdite deri 32°C, ndërsa mëngjesi i nesërm mbetet i freskët.

Nga e marta e në vijim pritet stabilizim i kushteve të motit dhe rritje graduale e temperaturave.

Marrë nga Top Channel

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Shiko gjithashtu
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker