Aktualitet

Moti për sot data /12/2020


Ditën e enjte moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura.
Reshje shiu të herëpasherëshme me intensitet të ulët dhe përgjatë bregdetit me intensitet deri mesatar. Në ekstremet malore reshje të dobëta bore. Të pranishme do të bëhen mjegulla e dendur në lugina si dhe ngricat në lartësitë mbi 1200m gjatë mëngjesit dhe mbrëmjes vonë.
Era, do të fryjë nga kuadrati i jugut mesatare kryesisht në orët e mëngjesit. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 3 dhe 4 ballë.
Temperaturat parashikohen në:
zonat malore 2°C deri në 7°C
zoant e ulëta 6°C deri në 17°C
zonat bregdetare 9°C deri në 18°C
Ju urojmë të kaloni një ditë të mbarë! / Shërbimi meteorologjik ushatrak

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker