Aktualitet

Muaji i Ramazanit sjell lehtësimin e masave, Rama: Kemi diskutuar që t’u japim besimtarëve dhe qytetarëve një “frymëmarrje”…

Muaji i Ramazanit mund të sjellë edhe lehtësimin e masave anti-COVID, duke ulur orarin e kufizimit të lëvizjes.

Kryeministri Edi Rama në emisionin “Log” tha se kjo temë është diskutuar dhe ai vetë ka kërkuar që t’u japë një mundësi qytetarëve dhe besimtarëve që të kenë një “frymëmarrje” më të lirshme.

“Unë kam bërë një diskutim dhe i kam kërkuar që ta konsiderojnë mundëisnë që për shkak të Ramazanit t’u japim një mundësi për frymëmarrje besimtarëve dhe qytetarëve. Sezoni veror do të jetë shumë i lehtësuar”, tha Rama.Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni butonin për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker