Aktualitet

Nënkryetarit të OVL së UÇK-së i refuzohet kërkesa për lirim nga paraburgimi i Hagës

Nënkryetarit të OVL së UÇK-së, Nasim Haradinaj i është refuzuar kërkesa për lirim nga paraburgimi i Hagës.

Paneli i Gjykatës së Apelit pranë Dhomave të Specializuara ka hedhur poshtë kërkesën e tij me arsyetimin se mund të vendosë dëshmitarët e procesit në rrezik.

Sipas po këtij Paneli, Haradinaj ka zbuluar emrat e disa individëve që janë konfidenciale për hetimet.

Nasim Haradinaj dhe Hysni Gucati u arrestuan në shtator të vitit të kaluar pikërisht për rrjedhje të informacioneve sekrete pasi EULEX bastisi zyrat e OVL në Prishtinë.

Në fakt kërkesë e tillë si e Nasim Haradinajt i janë refuzuar më parë edhe ish-liderëve të UÇK-së, Thaçit, Veselit, Selimit apo Jakup Krasniqit.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker