Aktualitet

Ngjarje e rëndë në Tiranë/ Vetëvritet me armë zjarri 44-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak para mesnatë së djeshme në kryeqytet, ku një 44-vjeçar është gjetur i pajetë në banesën e tij, në rrugën “Jakov Xoxe”. Sipas policisë dyshohet se burri me inicialet D.M., është vetëvrarë.Grupi hetimor ka shkuar menjëherë në vendngjarje, ku ka sekuestruar armën e zjarrit në cilësinë e provës materiale, dhe po vijon hetimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes. Nga hetimet paraprake rezulton se ky shtetas ka shfaqur shenja depresioni prej disa javësh.

Informacion zyrtar nga policia:

“Më datë 26.12.2020, rreth orës 23:15, në rrugën “Jakov Xoxe”, në banesë, dyshohet se në gjendje të rënduar psikologjike është vetëvrarë me armë zjarri dhe për pasojë ka humbur jetën shtetasi D.M., 44 vjeç. U sekuestrua në cilësinë e provës materiale arma e zjarrit.

Grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë vijojnë punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes ku nga hetimet paraprake rezulton se ky shtetas para disa javësh ka shfaqur shenja depresioni.”

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker