Aktualitet

Noka: Basha harroi masakrën zgjedhore dhe shiti Berishën, për të shpëtuar lëkurën e vetë

Deputeti i PD-së Flamur Noka ka hedhur akuza të rënda ndaj Lulizm Bashës pas përjashtimin të Berishës. Ai tha se në një kohë që të gjithë flisnim dhe prisnin aksion ndaj ‘masakrës zgjedhore’, Berisha shiti Berishën dhe i nguli thikë pas shpine. Noka tha se ky vendim e ndau në dysh partinë vetëm për të shpëtuar lëkurën e tij.

“Mua nuk më shqetëson koston që merr Basha, por fati i forcën tonë politike. Ky është shqetësimi sot i të gjithë bazës dhe sikur të mos ketë ndodhur asgjë mbledh kryesinë se çdo diskutoje në komisionet parlamentare. Po si e harrove masakrën zgjedhore? Do i rrimë apo jo asaj masakre? A kemi thënë se kemi përballë një regjim që na vodhi vota, pse nuk e përmendi kush regjimin e parlament?Si luftohet ky regjim me hartime e diktime? Regjimi ka përballje ne shesh ne parlament dhe jo me fjalime e diktime. Nuk është puna se shiti Berishën, por i futi thikë pas shpine PD dhe e çau më dysh vetëm për të shpëtuar lëkurën e tij, nuk ka shpjegim tjetër”, tha Noka/ shqiptarja

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker