Sport

“Nuk e di nëse PSG është vendi i duhur, s’kam vendosur”, Mbappe kundër fjalëve të Al-Khelaifi

Kylian Mbappe mbyll kontratën e tij pas një viti me PSG dhe i duhet të vendosë për të ardhmen brenda kësaj vere sepse te francezët me siguri nuk duan ta humbin falas verën e vitit të ardhshëm.

Presidenti i PSG, Nasser Al-Khelaifi u shpreh se Mbappe do qëndrojë, por francezi tregon edhe një herë se nuk ka vendosur dhe përgënjeshtron zërat e rinovimit me francezët. Buzëqeshin te Real Madrid.

“Duhet të marr vendimin e duhur për të ardhmen time. Jam në një klub të mirë dhe jam i lumtur, por nuk e di nëse është vendi i duhur për mua.

Ende nuk e kam një përgjigje. Nuk jam me nxitim, duhet t’i jap vetes çdo shans për të marrë vendimin e duhur, që nuk është aspak i lehtë”, u shpreh Mbappe. 

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker