Aktualitet

Nusja vret vjehrrën me thikë

Krim në familje. Një 44-vjeçare nga fshati Burrim në Dibër vrau vjehrrën me thikë pas një debati në familje. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme.

Sipas policisë Miranda Markja 44-vjeçe qëlloi dike herë me thikë vjehrrën Naile Markja 74-vjeçe duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme.

Pas krimit, 44-vjeçarja është prangosur. Grupi hetimor ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale thikën që dyshohet  se është përdorur nga autorja e ngjarjes.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker