Aktualitet

Operacion anti-drogë në Greqi/ Arrestohen dy shqiptarë, sekuestrohen kokainë dhe armë zjarri

Policia greke ka sekuestruar një sasi të konsiderueshme droge duke arrestuar edhe një shqiptar të shumëkërkuar nga Interpol Tirana.

Operacioni u zhvillua në Imathia nga policia e Kavallës në bashkëpunim me ata të Verias, Aleksandrias dhe Imathias.

Në këtë operacion u sekuestruan 248 gram kokainë, 11.3 gram marijuanë, 1 pistoletë me 27 fishekë, 14.200 euro dhe 5 celularë.

Gjatë operacionit janë arrestuar dy shtetas shqiptarë. Ata shpërndanin drogë në Imathia dhe Selanik.

Pistoleta e sekuestruar rezulton t’i jetë vjedhur një polici grek në Selanik në 22.02.2020.

Një nga shqiptarët rezulton i kërkuar nga Interpol Tirana për “trafikim të lëndëve narkotike”, “grup i strukturuar kriminal, “kryerja e krimeve në kuadër të grupit të strukturuar kriminal, “largim nga vendi i vuajtjes së dënimit”.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker