Aktualitet

Parashikimi/ Moti ditën e mërkurë

Dita e mërkurë  parashikohet me mot kryesisht të vranët.

Reshje shiu të herëpasherëshme në të gjithë vendin me intensitet mesatar e në jugperëndim me intensitet deri të lartë, ben te ditur Sherbimi Meteorologjik Ushtarak.

Në veri-verilindje në lartësine mbi 600metra reshje bore, në juglindje në lartësine mbi 900 metra.

Era nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-10m/s, e cila hera-herës e forte pergjate vijes bregdetare dhe zonat luginore me shpejtësi deri në 20-25m/s. Valëzimi  i forcës 5-6 ballë.

Temperaturat parashikohen:

vendet malore 5°C deri në 9°C

vendet e ulëta 8°C deri në  15°C

vendet bregdetare 9°C deri në 14°C

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker