Show Biz

Pas ceremonisë përrallore në Maldive, Fjolla Morina dënohet me 6 vite burg

Fjolla Morina, e akuzuar për trafikim armësh dhe lëndësh narkotike është dënuar me 6 vite burg! Morina është kapur nga autoritetet me armë në kufirin e Morinës pak ditë pas lajmit se ajo dhe partneri i saj kurorëzuan romancën përmes një ceremonie në Maldive, ceremoni që u përfol jo pak në rrjete sociale.

Avokatja e saj ka kundërshtuar vendimin duke i kërkuar dënimin me gjobë.

Në janar të këtij viti Fjolla, e dënuar me arrest shtëpie për të njëjtën akuzë, theu rregullin duke u larguar në drejtim të paditur ndërkohë që publikonte herë pas here në rrjetet e saj sociale.

Partneri i saj, Fisnik Syla, po ashtu u dënua me heqje lirie për disa kohë pasi ishte së bashku me Fjollën në momentin e ndalimit nga autoritetet.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker