Ushqime

Pija që duhet të konsumoni për të forcuar sistemin imunitar

Gjatë kësaj kohe për shkak të pandemisë, të kesh një sistem të shëndetshëm imunitar është shumë e rëndësishme për t’u mbrojtur nga virusi, por edhe viruset e tjera sezonale. Përveç ushqimeve specifike që forcojnë sistemin tuaj imunitar, ka shumë pije që ndihmojnë për të “mbrojtur” trupin tuaj.

Një prej tyre është dhe pija me xhenxhefil. Vetitë e tij të dobishme janë të njohura pasi ndihmon në funksionimin e duhur të sistemit imunitar dhe të frymëmarrjes, si dhe në tretjen dhe sistemin e qarkullimit të gjakut.

Si ta përgatisni? Hidhni xhenxhefilin në një filxhan me ujë të nxehtë dhe më pas shtoni pak mjaltë dhe lëng limoni. 

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker