Aktualitet

Plani kombëtar i vaksinimit, Rama: Prej sot vaksina ju vjen në shtëpi

Kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur se prej sot vaksina u vjen qytetarëve në shtëpi me anë të njësive të lëvizshme. Në një postim në llogarinë e tij në Facebook, kryeministri shkruan se kjo njësi, pjesë e planit kombëtar të vaksinimit masiv do t’i japë mundësinë çdo qytetari që të vaksinohet afër vendbanimit.

POSTIMI

“Prej sot vaksina ju vjen në shtëpi me njësitë e lëvizshme në komunitet, pjesë e planit kombëtar të vaksinimit masiv, për t’i dhënë mundësi çdo qytetari të vaksinohet, afër vendbanimit. #ShqipëriaBuzëqesh”  

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker