Aktualitet

Po parkonte, e reja në Korçë shtyp gazin në vend të frenave, përplas rëndë kalimtarin

Korçë- Një ngjarje e pa precedentë ka ndodhur mëngjesin e sotme në Korçë, ku një grua 31-vjeçare Xh.A , teksa tentonte të parkonte makinën ka humbur kontrollin duke shtypur gazin. Si pasojë makina ka dalë mbi trotuar dhe ka përplasur një këmbësor.

I dëmtuari J. P., 47 vjeç, banues në fshatin Lavdar, Korçë, është sjellë me urgjencë për në spitalin e Traumës në Tiranë.

Njoftimi i policisë:

Mëngjesin e sotëm, në lagjen nr. 9, Korçë, pranë ish-Valutës, shtetasja Xh. A., 31 vjeçe, banuese në Korçë, gjatë kryerjes së manovrave për parkim, ka humbur kontrollin e mjetit tip “Benz” të cilin drejtonte dhe për pasojë, ka hipur mbi trotuar duke dëmtuar kalimtarin J. P., 47 vjeç, banues në fshatin Lavdar, Korçë.

Ky shtetas pas mjekimit të marrë në Spitalin e Korçës, u transportua në Tiranë për mjekim më të specializuar. Drejtuesja e mjetit, ndodhet e shoqëruar në Komisariat ku po kryhen veprimet e nevojshme procedurale.

Grupi hetimor po punon për të sqaruar rrethanat e aksidentit.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker