Aktualitet

Pogradec/ Banonin ngjitur me njëri-tjetrin, marrin flakë shtëpitë e vëllezërve

Banesat e dy vëllezërve, që ndodheshin ngjitur me njëra-tjetrën në Pogradec kanë marrë flakë paraditen e sotme.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:10, në fshatin Piskupat. Nuk raportohet për persona të lënduar.
Ndërsa punohet për fikjen e flakëve, policia ka nisur hetimet për shkaqet e zjarrit.

Njoftimi i policisë:
Më datë 29.06.2021, rreth orës 11:10, në fshatin Piskupat, ka rënë zjarr në banesat e shtetasit R. T. dhe të vëllait të tij, të cilat ndodhen ngjitur me njëra-tjetrën. Nga të dhënat e para rezulton se nuk ka dëme në njerëz.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë dhe të zjarrfikëses, të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit.
Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker