Aktualitet

Qarkullonin me drogë e pushkë me vete, arrestohet çifti i bashkëshortëve

Një çift bashkëshortësh janë arrestuar në Tiranë pasi lëviznin me lëndë narkotike dhe armë me vete. Me finalizimin e operacionit të koduar “Autostrada”,  u arrestuan bashkëshortët  E. R., 36 vjeç dhe N. R.(P)., 27 vjeçe, banues në Elbasan. Çifti u vu në pranga bazuar në informacionet se dy qytetarë qarkullonin në orët e pasdites, në autostradën Tiranë-Durrës, duke mbajtur me vete sende të kundërligjshme dhe lëndë narkotike.

Pas kontrollit në mjetin e tyre u gjetën  dhe u sekuestruan një sasi municion luftarak dhe një sasi lëndë narkotike e dyshuar kokainë. Ndërsa, pas kontrollit në banesën e tyre në Elbasan u gjetën dhe u sekuestruan 2 armë zjarri pushkë, dy dokumente të dyshuara të falsifikuara dhe një sasi lënde narkotike kanabis.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker