Aktualitet

Qëlloi me kallashnikov nga makina në dasmën e kushëririt, identifikohet dhe shpallet në kërkim 21-vjeçar

Një video e bërë publike në rrjetet sociale ku shfaqej një person duke qëlluar me kallashnikov nga një makinë luksoze teksa ishte me karvanin e dasmorëve, ka bërë që policia të nisë hetimet.

Ky person është identifikuar dhe është shpallur në kërkim. Ai është 21-vjeçari Klajdi Tafaj nga fshati Gjormë i Kurbinit, thotë policisë.

Nga veprimet hetimore rezultoi së Klajdi Tafaj ka qëlluar me armë zjarri nga automjeti, në ceremoninë e dasmës së kushëririt të tij, shtetasit M. T., ngjarje e ndodhur më datë 15 Gusht dhe pas disa ditësh e ka postuar videon në rrjetet sociale.

Gjithashtu, është proceduar penalisht edhe kushëriri i autorit të dyshuar, për veprën penale “Moskallëzimi i krimit”.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e 21-vjeçarit Klajdi Tafaj, kanë gjetur dhe sekuestruar armën e zjarrit kallashnikov me krehër me fishekë, me të cilën dyshohet të jetë qëlluar.

Materialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Mbajtja pa leje e armëve të zjarrit dhe municionit luftarak”, “Prishja e rendit dhe qetësisë publike” dhe “Moskallëzimi i krimit”.  

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker