Aktualitet

Qendra e Tiranës përfshihet nga kaosi/ Protestuesit vendosin kazanët e mbeturinave nëpër rrugë, bllokohet trafiku

Rrugët rreth qendrës së Tiranës janë përfshirë nga kaosi, kjo pasi protestuesit kanë vendosur kazanët e mbeturinave nëpër rrugë duke u vendosur flakën.

Kjo ka shkaktuar pengimin e qarkullimit të automjeteve dhe autobusëve. Sheshi përpara Ministrisë së Brendshme dhe rruga përpara Ministrisë së Financave që përfshin unazën e vogël të kryeqytetit është bllokuar. Aksi është tejet i ngarkuar me automjete.

Mes brohërimave dhe duartrokitjeve turma e të rinjve dëgjohet që thërret në kor ‘Rama ik!’, ndërsa qytetarët ecin përgjatë librit Universitar.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker