Aktualitet

Rama i dhuron një karikaturë e një suvenir, gjenerali amerikan ia kthen me një medalje, kryeministri: Do ia jap Zahos

Kryeministri Edi Rama së bashku me gjeneralin amerikan T.D.Wolters pas ceremonisë së nisjes të stërvitjes “Defender 2021”, janë ngjitur në kuvertën e një anije ushtarake të Rojes Bregdetare shqiptare.

Gjatë shëtitjes në anije, Rama i dhuroi një suvenir dhe një karikaturë të Poseidonit, gjeneralit amerikan, ndërsa ky i fundit i dha Ramës një medaljon. Kryeministri Rama tha se këtë dhuratë do ja japë djalit të tij, Zahos.

Rama: Do ja jap djalit. Ai ka një vend të veçantë ku i fut këto.”

Yur Kim: A ka ai të tjera si këto?

Rama: Ai ka dhe një vend ku fsheh këto .

” Nisja e stërvitjes “Defender Europe 21”. Në anijen ushtarake të Rojes Bregdetare shqiptare me gjeneralin amerikan T.D.Wolters, Komandanti Suprem i Aleancës së Atlantikut të Veriut, e me miq të tjerë”, shkruan Rama në video e postuar prej tij në rrjetet sociale.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker