Aktualitet

Rama: Terroristët e Boko Haramit i përdorin fëmijët si kamikazë, Shqipëria streha e fundit e maskarallëkut të politikës opozitare

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me momentet e tensionit sot në Shkodër, ku protestuesit iu sulën godinës së selisë së PS ku shkatërruan thuajse gjithçka. Përmes një postimi në Twitter, teksa ka publikuar dhe video nga momenti, kreu i qeverisë e shigjeton këtë protestë si partiake, pasi iu drejtohet prindërve demokratë dhe opozitarë.

Rama shton se; “Historia njeh disa raste kriminale me fëmijët, por që të shfaqej në Shqipëri si streha e fundit e maskarallëkut të politikës opozitare kjo është tejet e dhimbshme!”.

REAGIMI I RAMËS
Uroj shumë dhe besoj fort se nuk ka prind demokrat e opozitar që ta pranojë këtë abuzim ekstrem me kalamajtë të udhëheqësve pa atdhe, pa din e as iman, pa shpirt e as tru, të kësaj opozite të mjerë në boshllëkun e saj moral dhe karakterin e saj kriminal! Mos i harroni këto kurrë! Terroristët e Boko Haramit i përdorin fëmijët si kamikazë, nuk janë të parët në radhën e abuzuesve të minorenëve! Historia njeh disa raste kriminale me fëmijët, por që të shfaqej në Shqipëri si streha e fundit e maskarallëkut të politikës opozitare kjo është tejet e dhimbshme!

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker