AktualitetPolitikë

Rezultati i Exit Poll për Korçën: PS dhe PD marrin nga 5 mandate, LSI 1 mandat. Deklarata e fortë Haxhiut: Ka pasur ndërhyrje brutale

 

Top Channel ka bërë publike rezultatet e Exit Poll të realizuar nga Albanian Post për zgjedhjet e 25 prillit në vendin tonë.

Në qarkun e Korçës duket se është mbyllur beteja në mënyrë të barabartë mes PS dhe PD, të cilat marrin nga 5 mandate.

LSI merr vetëm 1 mandat, por për të marrë një tjetër mandat të përafërt nëse llogaritet e merr PS. Gazetari Haxhiu thotë se është gati e pamundur për shkak të numrit të lartë të votave që i duhen.

“Nëse ka pasur diku blerje të votave, ka qenë Korça. Në momentin e fundit, ka pasur një ndërhyrje brutale”, tha Haxhiu.

Burimi i lajmit, Top Chanel

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker