Aktualitet

Rikthehet i ftohti ‘siberik’! Nga e premtja temperaturat shkojnë deri në -15 gradë në të gjithë territorin

Shqipëri- Duke filluar nga dita e premte dhe përgjatë fundjavës Shqipëria do të preket nga vala e acartë, ku priten rënie të ndjeshme të temperaturave. Sipas parashikimit të Meteoalb, ulja e temperaturavederi në -15 gradë, kryesisht në veri do të krijojë kushte të favorshme për reshje dëbore për 90% të territorit. Nesër erërat do të ndryshojnë drejtim dhe do të fillojnë të fryjnë nga veriu dhe veriperëndimi. Priten reshje shiu të cilat me fillimin e erëra të akullta veriore do të shndërrohen në reshje bore.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker