Aktualitet

Rrihen me njëri-tjetrin 2 afganë në Shëngjin, njëri përfundon në spital dhe tjetri në polici

Dy afganë janë rrahur me njëri-tjetrin në Shëngjin. Siç raporton gazetari Gjergji Figuri për abcnews.al,  njëri është dërguar në spital pasi ka marrë lëndime.

Ndërkohë, policia ka shoqëruar tjetrin për të sqaruar rrethanat. Prej kohesh ka konflikte ndërmjet grupeve të ndryshme të afganeve në Shëngjin.

Kujtojmë se refugjatët afganë mbërritën në Shqipëri pak javë më parë, pasi talebanët rimorën kontrollin në vendin e tyre dhe trupat amerikane u tërhoqën pas 20 vitesh.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker