Aktualitet

Rritet numri i viktimave dhe infektimeve në Kosovë/ 17 humbje jete dhe 1 mijë e 67 raste të reja me Covid-19

kosova

KOSOVË -Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 17  viktima si pasojë e COVID-19 dhe 1 mijë e 67 raste të reja të infektuara me këtë virus.Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 

kësaj kohe janë shëruar 278 persona.

Njoftimi i plotë:

23 Gusht 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Nga 7.946 testime, 1.067 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 17 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 278 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 107.566. Në total numri i rasteve aktive është 20.467.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker