Aktualitet

Rritja e rasteve me Covid-19, Ministrja Manastirliu nxjerr vendimin

Rritja e rasteve me Covid-19 ka bërë që Ministria e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu të nxjerrë një urdhër ku i ndalon grumbullimet deri në 20 shtator. Ky vendim i marrë në 30 gusht, parashikonte 6 shtatorin si kufi, por u shty deri më datë 20 shtator nisur nga situata e krijuar ditët e fundit.

Kjo vjen pas rritjes së rasteve me COVID. Aktualisht në vendin tonë është në fuqi ora policore e cila nis në orën 23:00 deri në 06:00 të mëngjesit.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker