Aktualitet

Ruçi largohet nga politika: Pas 30 viteve erdhi momenti, në shtator dorëzoj mandatin e deputetit

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka rrëfyer në Kongresin e Partisë Socialiste se do të tërhiqet nga politika.Ai ka thënë se nuk do të jetë më në 

parlament dhe në politikë duke nisur që nga 9 shtatori.

“Do deklaroj fundin e kësaj maratone politike. Nuk ka më mirë se sot që ne kemi fituar mandatin e tretë të qeverisjes. Pas disa muajsh kam edhe 70 vjetorin. Nuk ka më mirë të deklaroj sot këtu para jush se me 9 shtator që fillon legjislaturës e re. Nuk do ushtroj më mandatin që më ka dhënë zgjedhësit. Nuk do kem ambicie të jem në një asnjë të zgjedhur ekzekutiv të familjes time.”

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker