Opinion

Sali Berisha lëshon deklaratën e fortë: Vëllain e efektivit që vrau e larguan nga Shqipëria…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një deklaratë të fortë lidhur me fatin e familjes së efektivit të “Shqiponjave”, Nevaldo Hadëraj, i cili qëlloi për vdekje 25-vjeçarin Klodian Rasha. I ftuar në emisionin “Ilva Now”, Berisha u shpreh se strukturat shtetërore kanë larguar jashtë vendit vëllain e efektivit.

Sipas liderit historik të Partisë Demokratike, edhe i vëllai i të riut ishte pjesë e strukturave të Policisë së Shtetit dhe për këtë arsye është larguar nga vendi, për të shmangur edhe ndonjë konflikt të mundshëm mes familjarëve.

“Sa për dijeni u kujdesën edhe për vëllain e tij, që e kishte në komisariat në Gjirokastër dhe e nisën diku jashtë. Ky është akt terrorist. Vrasësi i vërtetë është Edi Rama. E kam mesazhin dhe është i vërtetë,”– theksoi Berisha.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker