Aktualitet

Sali Berisha SFIDON hapur Lulzim Bashën, vetëdeklarohet si ANËTAR I GRUPIT PARLAMENTAR të Partisë Demokratike

Ish-kryeministri Sali Berisha me veprimin e fudnit ka sfiduar hapur kryedemokratin Lulzim Basha, pasi ka dorëzuar në Kuvend shkresën ku vetëdeklarohet si anëtar i Grupit Parlamentar i Partisë Demokratike.

Kujtojmë se Berisha u përjashtua nga Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike vetëm një ditë para nisjes së seancës së parë plenare.

Ditën e sotme Berisha u bashkua me deputetët e tjerë të Partisë Demokratike duke u larguar nga salla e Kuvendit, pas vendimit të kryedemokratit Basha.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker