Aktualitet

Sekuestrohen mijëra euro të padeklaruara në Qafë Thanë

QAFË THANË – 13 mijë euro të padeklaruara janë sekuestruar në Doganën e Qafë Thanës.

Raportohet se paratë i janë gjetur I.C nga Rumania. Ky person paratë i kishte në çantën e dore, konkretisht 13.350 EUR.

Kujtojmë se në kuadër të ligjit për pastrimin e parave, doganat shqiptarë nuk lejojnë sende me vlerë, metale, gurë të çmuar apo vlera monetare që i kalojnë shumën prej 10 mijë eurosh.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker