Aktualitet

Shkundet Turqia/ Tërmet i fortë, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 5.3 i shkallës Richter ka tronditur Turqinë vetëm pak minuta më parë.

Epiqendra e tij u raportua 18 km nga Elezig dhe 78 km nga Malatya. Lëkundjet ishin në thellësi 16 kilometër dhe ka shkaktuar lëkundje të forta.

Mësohet se njerizit kanë dalë në rrugë të tmerruar nga lëkundjet e forta të tërmetit.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker