Aktualitet

Shpërthen bombola e gazit në Mirditë, humb jetën vëllai i ish-kreut të Gardës së “21 Janarit”

Shpërthimi i një bombole gazi i ka marrë jetën Nikoll Prendit 65-vjeç në Mirditë. Raportohet se rreth orës 13:40, në fshatin Reps, Mirditë, si pasojё e shpërthimit të një bombole gazi, ka rënë zjarr në banesën e 65-vjeçarit. Ai ka tentuar të shuaj flakët por është asfiksuar nga tymi e si pasojë ai është djegur brenda dhe ka ndërruar jetë. 

Shërbimet e Policisë dhe të zjarrfikëses kanë shkuar në vendin e ngjarjes por e kanë gjetur të vdekur 65-vjeçarin. 

Sipas burimeve, raportohet se Nikoll Prendi është vëllai i ish kreut të Gardës së 21 Janarit Ndrea Prendi.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker