Aktualitet

SHPËRTHIM i fuqishëm në Fushë Krujë, i vendoset tritol banesës së një qytetari (DETAJE)

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në fshatin Zallë të Fushë Krujës pas minuta pas mesnatës së djeshme.

Në portën e jashtme të banesës së një familje shpërtheu një sasi tritoli duke shkaktuar panik te banorët.Policia bën me dije se një sasi e vogël tritoli iu vendos para portës së banesës në pronësi të personit me inicialet E.H., ndërsa shpërthimi u regjistruara rreth orës 00:56, ku fatmirësisht nuk ka patur të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Nuk ka ende të tjera detaje mbi ngjarjen, ndërsa policia ka nisur hetimet.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker