Aktualitet

Shpërthim i fuqishëmGreqi, ka të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Lamia të Greqisë.

Ngjarja ka ndodhur në një biznes bombulash gazi në Kalivia, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur dy persona.

Ndërkohë pasi shkuan në vendngjarje zjarrfikësit për të shuar flakët, ndodhi një shpërthim tjetër i cili la të plagosur një punonjës zjarrfikës.

Ngjarja shkaktoi panik te banorët e zonës, të cilët lanë shtëpitë e tyre nga frika e një shpërthimi tjetër.

Ende nuk ka asnjë informacion zyrtar mbi gjendjen e të plagosurve dhe për numrin e saktë të tyre.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker