Sport

Sot, Turqi-Itali në “Olimpico”, starton europiani “Euro 2020”

Starton sot zyrtarisht Europiani i përfaqësueseve të futbollit. Italia sfidon Turqinë në ndeshjen e parë hapëse.Ndeshja zhvillohet në stadiumin ‘Olimpico’ të Romës dhe Turqia, pavarësisht se shënohet si ekipi pritës, Italia e ka një avantazh pasi luan në ‘shtëpinë’ e saj.

Në të njëjtin grup me Italinë e Turqinë ndodhen dhe Uellsi me Zvicrën.

“Euro2020” duhet të mbahej vitin e kaluar, por u shty prej pandemisë. Për herë të fundit u mbajt në Francë më 2016, ku e fitoi Portugalia, ndërkohë këtë radhë risia është se do të mbahet në disa shtete.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker