Aktualitet

Tërmet i fuqishëm godet Italinë, ja informacionet e para

Një tërmet i fortë ka goditur pak minuta më parë në shtetin fqinj, Italinë. Një tërmet i forcës 5.2 ballë ka goditur Italinë.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në Katania të Siçilisë.

Mediat italiane raportojnë se deri më tani nuk ka dëme material apo njerëz të lënduar, ndërkohë që qytetarët e Siçilisë kanë dalë nga banesat të tmerruar për shkak të lëkundjeve të forta.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker