AktualitetRajoni - Bota

Tërmet në Greqi, ndjehet edhe në Maqedoninë e Veriut

Tërmet me intensitet prej 4 shkallë Rihter, është regjistruar këtë mëngjes në orën 04:45 në pjesën veriperëndimore të Greqisë, në afërsi të ishullit të Korfuzit në kufi me Shqipërinë.

Tërmet ka qenë në thellësi prej 1 kilometrave, ndërsa është ndjerë edhe në rajonin e Ohrit dhe Manastirit.

Periudhën e fundit janë regjistruar disa tërmete në këtë rajon.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker