Aktualitet

Toka nuk gjen ‘qetësi’ / Tërmeti i fuqishëm në Kretë

Greqi- Një tërmet me madhësi 4.9 ballë i shkallës Rihter ka rënë rreth orës 14:30 në Kretë.

Sipas Institutit Gjeodinamik, tërmeti e kishte epiqendrën në verilindje të Sitisë .

Thellësia e lëkundjes ishte 26.5 km, ndërsa dridhja ndodhi në 50 km nga bregu lindor i ishullit kryesor në Detin Karpate .

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker