Ushqime

Torte me kafe dhe çokollatë

Përbërësit
4 vezë
1 gotë sheqer
1 gotë qumësht
1 gotë vaj vegjetal
1 vanilje
3 lugë kakao
2,5 gota miell
1 Pluhur pjekje

PËR TA LAGUR
1,5 gota qumësht
1 lugë nescafe

NË BRENDËSI
1 shllag krem
1 gotë qumësht
2 lugë nutella
1 lugë kakao

Hapat

Qumështin dhe shllag kremin e derdhim në një enë dhe e përziejmë rreth 3-4 minuta.

Pastaj ia shtojmë nutellën, kakaon dhe e vazhdojëm përzierjën.

Vezët dhe sheqerin e derdhim në një enë dhe e përziejmë rreth 8-10 minuta pastaj me rend ia shtojmë të gjithë përbërësit.

Glazurën e derdhim tek ena e pjekjës dhe e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për rreth 30-40 minuta.

Neskafën e derdhim në një enë dhe e përziejmë me qumësht, pas pjekjës tortën e lagim me këtë përzierje.

Pasi ti kalon ngrohtësia e parë tortës ia derdhim përzierjën e krem shllagut në tërë sipërfaqën.

Ju bëftë mirë!

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Shiko gjithashtu
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker