Aktualitet

Tragjedi në Bullgari, autobusi përplaset dhe merr flakë, humbin jetën 46 persona

Të paktën 46 persona, shumica prej të cilëve turistë nga Maqedonia e Veriut, humbën jetën pasi një autobus u përplas dhe u përfshi nga flakët në një autostradë në Bullgarinë perëndimore.Ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:00

të mëngjesit të sotëm, 40 kilometra në jug të kryeqytetit Sofje.

Si pasojë e aksidentit fatal humbën jetën 46 pasagjerë, ndërsa 7 u shpëtuan dhe u evakuuan në një spital në kryeqytet.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker